Srpen 2010

... and again and again

28. srpna 2010 v 15:36 | Sue Pauline |  Diary

Asi nebudu psát obrovský článek.Jen pár oznámení,včera jsem poslala na několik škol dotaz o možnosti studia na jejich škole.Dopis je dost podobný tomu předchozímu,tak jej nebudu uvádět.Poslala jsem jej zatím celkem asi deseti školám. Zatím mám jednu odpověď ...až jich budu mít víc tak napíšu obsáhlejší článek - pokud tedy bude o čem. 

What's my taste?

20. srpna 2010 v 20:53 | Sue Pauline |  Other
V tomto případě budu mluvit o mém hudebním vkusu... ten se sice neustále mění a možná taky proto teď píši tento článek - za nějakou dobu si můžu osvěžit skladby,které jsem poslouchala před nějakou dobou,nicméně už jsem na ně zapoměla :).
Obecně nemám vyhrazený pouze jeden typ hudby...občas se stane,že se mi líbí písnička stylu,který normálně vůbec neposlouchám,ale tak ta má pravděpodobně každý.Ale kdybych už měla zobecňovat,tak "zpěvák-rapper" na kterého nedám dopustit je Eminem a hned za ním Lil Wayne,z jiného soudku taky Joan Jett a něco od The Runaways,čas od času i Lady GaGa...ale tady už se zobecňováním končím.U některých muzikantů mám třeba i dvě oblíbené skladby ,ale určitě nejsou v mé osobní hitparádě tak vysoko jako ti dříve zmínění.
A teď už konkrétní songy,ktéré posloucám prakticky denně.Nelekněte se toho Eminema,jeho nově vydané album Recovery je prostě příliš dokonalé.
Budu to řadit podle poslouchanosti:

Eminem - Almost FamousEminem - Cold Wind Blows


3

Eminem - 8 Mile Road4

Rusted from the Rain - Billy Talent


The Runaways - I love playing with fire


Eminem - W.T.P.


Joan Jett & The Blackhearts - Do You Wanna Touch Me


8

Joan Jett & the Blackhearts - I Love Rock N Roll


9

Eminem - So Bad 


10

Empire of the Sun - We Are The People


To by byla asi 10 mých NEJ :).

Impossible is only word

19. srpna 2010 v 20:48 | Sue Pauline |  Diary
iW
Guess who's back...back again! Yep,ještě žiju...zatím. Moment,jen se chci podívat,kdy jsem naposled obohatila tenhle naprosto nesmyslný blog o nějaký ještě nesmyslnější článek - á  10. dubna 2010 v 19:07. No,myslím,že jsem získala fajn odstup,pročistila si hlavu... a teď,nejenže jsem získala chuť zase převádět moje šílené nápady a činy do psané podoby ,ale hlavně se opět začalo dít něco,o čem bych mohla psát. No,musím přiznat že téma zůstane stejné jako u většiny předešlých článků aneb "we are living in America". Abych předešla nedorozumění,tohle píšu pouze pro vlastní potěšení a možná aji pro to ,abych svou cestu za snem měla alespoň nějakým způsobem zdokumentovánu. 
Ale už konečně k tomu o čem jsem měla v úmyslu mluvit. Nadpis článku mluví za vše ... pokud jste četli předchozích cca 10 článků,víte že jsem se pokoušela dostat do USA na high school ( na vlastní pěst) ... pokud jste to nečetli,váš problém ( o nic extra zajímavého jste nepřišli). Pro osvěžení paměti,nakonec jsem nemohla odeslat ani přihlášku na školu - to dík mým rodičům,kteří řekli,že jsem na dobrodružství tohoto typu příliš mláda.Vlastně jim to teď dávám za pravdu,protože představa že za přibližně dva týdny bych měla odjet do států na rok studovat je dost divoká. Nicméně,příští rok mi připadá reálný až až ... moji rodiče jsou toho názoru také. Teď si nejspíš pomyslíte,proč to tedy řeším již teď. Důvod je jednoduchý,pokud chci mít velkou pravděpodobnost přijetí,měla bych se zaprvé řádné připravit a zadruhé poslat přihlášku přibližně kolem Ledna 2011 (  chci-li nastoupit na školní rok 2011/2012). Vrátím-li se k řádné přípravě,mám tím na mysli především usilovnou práci na mé angličtině,výběr nejvhodnějších škol ( moje ideální škola by měla poskytovat dobré zázemí pro international students,ESL program - English as second language,a především velká stipendia pro studenty jako jsem já) v neposlední řádě mnoho škol vyžaduje různé příjmací testy nebo testy jazykové úrovně -což pro mne znamená vybrat si jaký test budu dělat a v míře možností se na něj připravit ( a hlavně ho složit :D). Abych pravdu řekla,připadá mi,že ten půl rok je akorát abych to všechno stihla bez stresování (kterého určitě i tak bude požehnaně).
Co se týče výbírání vhodných škol ... no jo,už mám zase svoje favority :D. Od minulých pokusů vím ,co zhruba čekat a kde by mohl být problém. To mi přináší značné výhody a nevkládám bláhové naděje do "prestižních",snobských,gigantických škol ... abyhc pravdu řekla,došlo mi,že jsem mnohem spojenější ve třídě o 14 lidech a tedy ,že bych to samé asi měla chtít od moji budoucí americké školy.To změnilo můj názor na malé komunity a hle mám tu najednou kandidáty,kteří se do mých seznamů předtím vůbec nepřipletli. Můj favorit je aktuálně 50 člená kvakerská škola spojená s farmou v malé vesničce v Iowě ...zní to šíleně ,ale sympatičtější školu jsem ještě neviděla ( nebudu teď moje favority hlouběji rozebírat,to udělám v jiném článku). Prostě a jednoduše,zkušenosti jsou k nezaplacení a já se pomalu ale jistě dozrávám k řekněme správné cestě.
Tenhle článek měl být takový úvodní,tudíž zde nechci rozebírat detaily... chci napsat na tohle téma ještě hodně článků a tam bude na detaily místa mnoho.