Impossible is only word

19. srpna 2010 v 20:48 | Sue Pauline |  Diary
iW
Guess who's back...back again! Yep,ještě žiju...zatím. Moment,jen se chci podívat,kdy jsem naposled obohatila tenhle naprosto nesmyslný blog o nějaký ještě nesmyslnější článek - á  10. dubna 2010 v 19:07. No,myslím,že jsem získala fajn odstup,pročistila si hlavu... a teď,nejenže jsem získala chuť zase převádět moje šílené nápady a činy do psané podoby ,ale hlavně se opět začalo dít něco,o čem bych mohla psát. No,musím přiznat že téma zůstane stejné jako u většiny předešlých článků aneb "we are living in America". Abych předešla nedorozumění,tohle píšu pouze pro vlastní potěšení a možná aji pro to ,abych svou cestu za snem měla alespoň nějakým způsobem zdokumentovánu. 
Ale už konečně k tomu o čem jsem měla v úmyslu mluvit. Nadpis článku mluví za vše ... pokud jste četli předchozích cca 10 článků,víte že jsem se pokoušela dostat do USA na high school ( na vlastní pěst) ... pokud jste to nečetli,váš problém ( o nic extra zajímavého jste nepřišli). Pro osvěžení paměti,nakonec jsem nemohla odeslat ani přihlášku na školu - to dík mým rodičům,kteří řekli,že jsem na dobrodružství tohoto typu příliš mláda.Vlastně jim to teď dávám za pravdu,protože představa že za přibližně dva týdny bych měla odjet do států na rok studovat je dost divoká. Nicméně,příští rok mi připadá reálný až až ... moji rodiče jsou toho názoru také. Teď si nejspíš pomyslíte,proč to tedy řeším již teď. Důvod je jednoduchý,pokud chci mít velkou pravděpodobnost přijetí,měla bych se zaprvé řádné připravit a zadruhé poslat přihlášku přibližně kolem Ledna 2011 (  chci-li nastoupit na školní rok 2011/2012). Vrátím-li se k řádné přípravě,mám tím na mysli především usilovnou práci na mé angličtině,výběr nejvhodnějších škol ( moje ideální škola by měla poskytovat dobré zázemí pro international students,ESL program - English as second language,a především velká stipendia pro studenty jako jsem já) v neposlední řádě mnoho škol vyžaduje různé příjmací testy nebo testy jazykové úrovně -což pro mne znamená vybrat si jaký test budu dělat a v míře možností se na něj připravit ( a hlavně ho složit :D). Abych pravdu řekla,připadá mi,že ten půl rok je akorát abych to všechno stihla bez stresování (kterého určitě i tak bude požehnaně).
Co se týče výbírání vhodných škol ... no jo,už mám zase svoje favority :D. Od minulých pokusů vím ,co zhruba čekat a kde by mohl být problém. To mi přináší značné výhody a nevkládám bláhové naděje do "prestižních",snobských,gigantických škol ... abyhc pravdu řekla,došlo mi,že jsem mnohem spojenější ve třídě o 14 lidech a tedy ,že bych to samé asi měla chtít od moji budoucí americké školy.To změnilo můj názor na malé komunity a hle mám tu najednou kandidáty,kteří se do mých seznamů předtím vůbec nepřipletli. Můj favorit je aktuálně 50 člená kvakerská škola spojená s farmou v malé vesničce v Iowě ...zní to šíleně ,ale sympatičtější školu jsem ještě neviděla ( nebudu teď moje favority hlouběji rozebírat,to udělám v jiném článku). Prostě a jednoduše,zkušenosti jsou k nezaplacení a já se pomalu ale jistě dozrávám k řekněme správné cestě.
Tenhle článek měl být takový úvodní,tudíž zde nechci rozebírat detaily... chci napsat na tohle téma ještě hodně článků a tam bude na detaily místa mnoho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veverka Veverka | Web | 8. září 2010 v 21:08 | Reagovat

Heh,nic co jsme spolu neprobíraly že? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama